Bonitron M3345Cbm-350X1 Common Bus Diode Module W/ A70Q350-4 Fuse
Product image 6
Bonitron
Ferraz Shawmut
Amp-trap
Cooper Bussmann Inc.
Tron
Semikron
Semipack 3
Marathon Special Products
Part Name: Common Bus Diode Module
Model: M3345Cbm
Model#: M3345Cbm-350X1
M3345Cbm-350X
350A/1-drive
Int.: 1421565
L: 2
Assembly No.: 1298581
Part No.: 1818877
K0791501Sk23
325966
Semiconductor Fuse
A70Q350-4
Form 101
Bm6031Sq
Replaces M60030-1Sq
30A 600V
Quick Con. 20A
Cu Only
10-18 Awg 20 Lb.In.
10,000A Rms Sym Withstand Rating
V12
E14853
Time-delay Fuse
Fnq-1/4
Ir 10Ka, 500V A.C.
For 500 Volts Or Less A.C.
Skkd 380/16
12340 R
Fsm37E
1000V 800A
Torquw: 26 N-m
(230 In-lbs)
1237
St26-1
Assembled In Mexico
Made In Usa
Weight: 10.740 Kg
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Bonitron
Ferraz Shawmut
Amp-trap
Cooper Bussmann Inc.
Tron
Semikron
Semipack 3
Marathon Special Products
Model: M3345Cbm
Model#: M3345Cbm-350X1
M3345Cbm-350X
350A/1-drive
Int.: 1421565
L: 2
Assembly No.: 1298581
Part No.: 1818877
K0791501Sk23
Semiconductor Fuse
A70Q350-4
Form 101
Bm6031Sq
Replaces M60030-1Sq
30A 600V
Quick Con. 20A
Cu Only
10-18 Awg 20 Lb.In.
V12
E14853
Time-delay Fuse
Fnq-1/4
Ir 10Ka, 500V A.C.
For 500 Volts Or Less A.C.
Skkd 380/16
12340 R
Fsm37E
1000V 800A