Danfoss Kps 79 Pressure Switch Ac 15 4A 440V-50-90°C
Product image 7
Danfoss
Type: Kps 79
En60947-4-5
Ip 67
060L3121
120
Range: 50-90°C
60-100°C
Diff: 4-16°C
5-15°C
Ac 1 10A
Ac 3 6A
Ac 15 4A
440V~
Dc 13
12W
220V---
Max 200°C
A0553-c
N120
Made In Denmark
Weight: 780 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Danfoss
Type: Kps 79
En60947-4-5
Ip 67
060L3121
120
Range: 50-90°C
60-100°C
Diff: 4-16°C
5-15°C
Ac 1 10A
Ac 3 6A
Ac 15 4A
440V~
Dc 13
12W
220V---
Max 200°C
A0553-c
N120
Made In Denmark
Weight: 780 Gm
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Festo Hea-m2-g1/2 Manual On-off Valve With Pressure Switch Pev-1/4A-wd F843
Thumbnail 1Thumbnail 2
Danfoss Rt 110 Pressure Switch En 60947-4/-5 3-40 Psig
-70%
Festo Pev-1/4-b Pressure Switch 1-12 Bar 250Vac/125Vdc 15-175 Psi 24Vdc-4A
Trafag 900.2377.903 Pressure Switch Z-15F-a4-k1 D74008K 13516Za
-70%
Huba Control 604.9000000 Differential Pressure Switch 0.2–3 Mbar Ip54 Max 75Mbar
Kawasaki 442008P001 Auxiliary Switch 72. 12 2 216100-0204
-70%
Han Young Lsc-80 Level Switch 0-10
Danfoss Mbc 5180 Differential Pressure Switch 2031-1Cb04 Ip65 45 Bar En 60947-5
-70%
Tts 10001167 Pressure Switch Max.24V Dc 5A Pv=5-55Bar
-70%
Danfoss 060-3121 Pressure Switch Kps 45 180 Bar/2600 Psig Vde 0660
-70%
Kromschroder Dl50A-31 Pressure Switch 84444490 Ce-0085Ap0466 Ip54 300Mbar 240Vac
-70%
Argo Dg 028-30 Differential Pressure Switch 1.5 Bar 10A 380V 36L 100 Bar 60 Va