Dell Ps-5261-3Df1-lf Switching Power Supply L255P-01 100-240V-/5A 50-60 Hz
Product image 5
Dell
Manufacturer: Lite-on Technology Co., Ltd.
(Switching Power Supply)
Model: L255P-01
P/N: T164M
P/N: Ps-5261-3Df1-lf
Input: 100-240V~/5A
50-60 Hz
Output:
+5V---/ 15A Max
+5V(Fp)---/ 4A Max
+12V---/ 18A Max
-12V---/ 0.5A Max
+3.3V---/ 5A Max
Combined Power On +3.3V And +5V Rails Not Exceed 91.5W Max.
Continuous Total Dc Output Power Shall Not Exceed 255W.
Ambient: 50˚C Max.
E132068
Level 3
Cn-0T164M-72435-13A-0F8F-a03
Dp/N: 0T164M
Cm-1
Made In China
Weight: 1.240 Kg
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Dell
(Switching Power Supply)
Model: L255P-01
P/N: T164M
P/N: Ps-5261-3Df1-lf
Input: 100-240V~/5A
50-60 Hz
Output:
+5V---/ 15A Max
+5V(Fp)---/ 4A Max
+12V---/ 18A Max
-12V---/ 0.5A Max
+3.3V---/ 5A Max
Ambient: 50˚C Max.
E132068
Level 3
Cn-0T164M-72435-13A-0F8F-a03
Dp/N: 0T164M
Cm-1
Made In China
Weight: 1.240 Kg
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
Omron S82C-1524 Power Supply Unit 24Vdc 7A 88-132Vac
Thumbnail 1Thumbnail 2
Nemic-lambda Ews300 Power Supply Unit Ews 300-24 Cow-820K04-0106-p327 410W
Mean Well Sdr-960-24 Ac-dc Industrial Din Rail Power Supply 50/60Hz 24V-40A
Bhel Ce691-33-411 Power Supply Unitrol 040008200005 0098A
Schneider Nrsk 2410-b39F1006 Power Supply Module 0000000663 24V 10A 120278/1
Bhel Ce691-33-411 Power Supply Unitrol 250Vdc 48V Jj90352/Ce69133411
Schneider E-technik Nrsk 2410-b39F1006 Power Supply Module 0000000670 24V 10A
Elind 24Qb2,0 Power Supply "Qb" Series 220V 0,5A 2,0A
-70%
Bentel Baq35T24 Switching Mode Power Supply 0.5A 50/60Hz Ea89086451
Hradil Power Supply Box
-70%
Volgen Dxb053R8H Switching Power Supply 5V 3.8A 24V