Lot Of 2X Moeller Ek10 Switch Contact Block 10A-600V/A600 Q300
Product image 7
Moeller
Ek10
Iec 947/En 60947
Vde 0660
Uimp= 6Kv Ui= 500V
Ac15:230/400/500V
6/4/2A
A600 Q300
Above 300V Ac
Same Polarity
General Use
10A 600V Ac I 1A 250V Dc
Made In Germany
Weight: 50 Gm
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Moeller
Ek10
Iec 947/En 60947
Vde 0660
Uimp= 6Kv Ui= 500V
Ac15:230/400/500V
6/4/2A
A600 Q300
Above 300V Ac
Same Polarity
General Use
10A 600V Ac I 1A 250V Dc