Moeller Dil R 40 Contactor Relay A600 P300/110V/50-60Hz-z
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Moeller
R 40
Dil R 40
Ac-15
Ith: 16A
Uimp: 6000 V
Iec/En 60 947
400Vac
A000319
4 No
A600 P300
600V Ac Max 15A
250V Dc Max 1A
Awg 18…12
Tightening Torque 1,2 Nm
110V 50/60Hz-z
Dilr40+22Dil
Weight: 350 Gm
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Moeller
R 40
Dil R 40
Ac-15
Ith: 16A
Uimp: 6000 V
Iec/En 60 947
400Vac
A000319
4 No
A600 P300
600V Ac Max 15A
250V Dc Max 1A
Awg 18…12
Tightening Torque 1,2 Nm
110V 50/60Hz-z