Omron H3Dk-s2 Solid-state Timer 250V Ac 30V Dc 5A 0.1S-1200H 50/60Hz 6.6Va
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Omron Corporation
Timer
H3Dk
H3Dk-s2
Conforms To En61812-1
Iec60664-1 4Kv/2
T: 0.1S-1200H
Ith 5A Res.
Iec60947-5-1, Gb/T14048.5
Ac-15 3A; 250V
Ac-13 5A; 250V
Dc-13 0.1A; 30V
Ui 250V Ac
Source: 24-240V Ac/Dc, 50/60Hz,
6.6Va
Output: 250V Ac, 30V Dc, 5A (Res.)
Surrounding Air Temp.: 55°C
Made In China
Weight: 130 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Omron Corporation
Timer
H3Dk
H3Dk-s2
Conforms To En61812-1
Iec60664-1 4Kv/2
T: 0.1S-1200H
Ith 5A Res.
Iec60947-5-1, Gb/T14048.5
Ac-15 3A; 250V
Ac-13 5A; 250V
Dc-13 0.1A; 30V
Ui 250V Ac
6.6Va
Surrounding Air Temp.: 55°C