Phoenix Contact PLC-BSC-24UC/21-21 Relay Base 24VAC/DC 250V/2X6A
Product image 7
Phoenix Contact
Socket: Plc-bsc-24Uc/21-21
Ord.-no: 29 67 028
Input: Un = 24Vac/Dc
Output: Max. 250V/2X6A
Plugging Options:
Mech. Relay: Rel-mr-24Dc…
Output: Type Dependant
No.: 29 61 192
10A/250V~
8A/250V~
Weight: 70 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Phoenix Contact
Socket: Plc-bsc-24Uc/21-21
Ord.-no: 29 67 028
Input: Un = 24Vac/Dc
Output: Max. 250V/2X6A
Plugging Options:
Mech. Relay: Rel-mr-24Dc…
Output: Type Dependant
No.: 29 61 192
10A/250V~
8A/250V~