Sew Eurodrive Mdx61B0055-5A3-4-00 Movidrive Inverter 08249571 Ip20 Ac 3X380-500V
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Sew Eurodrive
Movidrive
B Umrichter
Inverter
Dfe32B
Type: Mdx61B0055-5A3-4-00
Control Unit
Type: Mdx61B-00
P#: 08243492
Status: 22 1A 14 1C 13 13 -- -- --
S#: 0789817
Ip20
Ml 01
Type: Mdx60A-0054-5A3-4-00
P#: 08239282
Input:
U= Ac 3X380…500V
F= 50…60Hz
I= Ac 11,3A (400V)
Output:
U= 3X0…Uinput
F= 0…599Hz
I= Ac 12,5A (400V)
T= 0…+50°C
S= 8,7Kva
168
Control Unit Type: Mdx61B-00/0T
P/N: 08249571
201
Mac-id: 00-0F-69-35-26-93
Made In Germany
Weight: 5.470 Kg
Product Information
Shipping & Returns
Description
Sew Eurodrive
Movidrive
B Umrichter
Inverter
Dfe32B
Type: Mdx61B0055-5A3-4-00
Control Unit
Type: Mdx61B-00
S#: 0789817
Ip20
Ml 01
Type: Mdx60A-0054-5A3-4-00
Input:
U= Ac 3X380…500V
F= 50…60Hz
I= Ac 11,3A (400V)
Output:
U= 3X0…Uinput
F= 0…599Hz
I= Ac 12,5A (400V)
T= 0…+50°C
S= 8,7Kva
168
P/N: 08249571