Sick C2000 Standard Safety Light Curtains C20S-060103A11 Ip65
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Product image 11
Product image 12
Product image 13
Sick Ag
C2000
Type Of Unit: C20S-060103A11
Identification No.: 1 016 477
Supply Voltage: Dc 24V ± 20%
Enclosure Rating: Ip65
Power Consumption: 3,8W
Height Of Guarded Area: 600Mm
Number Of Beams: 32
Scanning Range: 0…6M
Min. Obstacle Size = Test Rod Ø: 30Mm
Perm. Ambient Temp.: 0°C…+55°C
Software Version: V2.6
Safety Category: Type 2
Iec 61496
Made In Germany
Weight: 740 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Sick Ag
C2000
Type Of Unit: C20S-060103A11
Identification No.: 1 016 477
Supply Voltage: Dc 24V ± 20%
Enclosure Rating: Ip65
Power Consumption: 3,8W
Height Of Guarded Area: 600Mm
Number Of Beams: 32
Scanning Range: 0…6M
Perm. Ambient Temp.: 0°C…+55°C
Software Version: V2.6
Safety Category: Type 2
Iec 61496
Made In Germany
Weight: 740 Gm
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
E.Dold U.Sohne Ai 990.10 Lamp Tester 250 Ve/1A 1603 005
Thumbnail 1Thumbnail 2
Pdl 56 P 432Rfr Plug Straight 32 Amp 500 V 3-50Hz
Bticino S2019Ge Socket And Hna Plug 1142/Fs 16A 250V~ Ip44 Ip56 792881
-70%
Wooil Electric Win-204 Indicating Lamp 217-300.003 24V
-70%
Idec Apn128 Pilot Light 200/220V 50-60Hz 12M-000-008
-70%
Fuji Electric Ah30-zm Pilot Light Ahx503-m 30V 2W 50V 200-220V 50-60Hz 18V
230V-pl-11W-g23 Ctd026 G23 Base Fluorescent Lamp Ballast Housing For Pl 11W
-70%
Koino Kh-504 Pilot Lamp 220V 50~60Hz R681 R505
Myung Jin Electric Co2 Alarm Rotating Lamp Ac110V
Schneider Electric Xb7Ev04Bpn Monolithic Pilot Light 24V 4Bpn, Xb7-ev0.Bpn
Lighttec Ch-125, Ch-130 Turn Warning Light Ac110/220V Dc24V
-70%