Siemens 3Rp1525-1Ap30 Time Relay B300/R300 5-100% 200-240Vac
Product image 6
Siemens
Sirius 3R
On Delay
3Rp1525-1Ap30
5-100%
200-240 V Ac
24V Ac/Dc
Iec 60947
Vde 0660
Iec 61812-1
Ui: 300V
G/990407D64
Short Circuit 1Ka, 250V
Aux. Cont. B300/R300
Torque: 7…10.3Lb. In
0,8…1,2 Nm
Instr. Ord. No.: 3Zx1012-0Rp15-1Aa1
Made In Germany
Weight: 100 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Siemens
Sirius 3R
On Delay
3Rp1525-1Ap30
5-100%
200-240 V Ac
24V Ac/Dc
Vde 0660
Ui: 300V
G/990407D64
Short Circuit 1Ka, 250V
Aux. Cont. B300/R300
Torque: 7…10.3Lb. In
0,8…1,2 Nm