Siemens 3Rv2011-0Ea10 Sirius Circuit Breaker Iec/En/K 60947-4-1/50/60Hz
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Siemens Ag
Sirius
Circuit Breaker
3Rv2011-0Ea10
G/160404
*E02*
0,28-0,4A Max
Class 10
L1-l3/T1-t3: 0,8…1,2Nm
Dmt 02 Atex F 001
0158
Ii (2) Gd
Iecex Bvs14.0102[Ex]
-20˚C Ta 60˚C
3Rv2901-1E
For Use With 3Rv2./Cu 75˚C Only
*E01*
Lo160406
Sw05005-11002
Gb 14048.2/.4/ 50Hz
Iec/En/K 60947-2/50/60Hz
Iec/En/K 60947-4-1/50/60Hz
Cat.A
Uimp: 6Kv
(Am) A2
600V, 0.4 Fla Max. Trip 75˚ Cu Wire Only
Dial Is Fla. Trip Amps 125%
(Aj)
Made In Germany
Weight: 270 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Siemens Ag
Sirius
Circuit Breaker
3Rv2011-0Ea10
G/160404
*E02*
0,28-0,4A Max
Class 10
L1-l3/T1-t3: 0,8…1,2Nm
Dmt 02 Atex F 001
0158
Ii (2) Gd
Iecex Bvs14.0102[Ex]
-20˚C Ta 60˚C
3Rv2901-1E
*E01*
Lo160406
Sw05005-11002
Gb 14048.2/.4/ 50Hz
Iec/En/K 60947-2/50/60Hz
Iec/En/K 60947-4-1/50/60Hz
Cat.A
Uimp: 6Kv
(Am) A2
Dial Is Fla. Trip Amps 125%