Siemens 3Vu1300-1Mg00 Circuit Breaker Ac-3 50/60Hz I: 19A G/9250A111
Product image 7
Product image 8
Siemens
3Vu1300-1Mg00
Setting Range: 1-1,6A
11E
Vde 0660
Iec 947-2
Iec 947-4-1
Ac-3  50/60Hz  I: 19A
380V~
G/9250A111
Use Copper Wire 75°C Only
Torque 12 Lb.In
600V Ac 25 Fla
Tripping Amp 125%
Aux. Contact 1No+1Nc  B600  Q300
Made In Germany
Weight: 270 Gm
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Siemens
3Vu1300-1Mg00
Setting Range: 1-1,6A
11E
Vde 0660
Ac-3  50/60Hz  I: 19A
380V~
G/9250A111
Use Copper Wire 75°C Only
Torque 12 Lb.In
600V Ac 25 Fla
Tripping Amp 125%
Made In Germany
Weight: 270 Gm
You may also like
Thumbnail 1Thumbnail 2
E-t-a 421-p10 Thermal Magnetic Circuit Breaker Ac 250V Dc 28V 85-1111
Thumbnail 1Thumbnail 2
Ls Bkn D 32 Miniature Circuit Breaker R150403-d32 400V 6000/3
-70%
Schneider Electric Ic60H C 63A Miniature Circuit Breaker A9F89363 400V 50/60Hz
-70%
Faiel S193 Circuit Breaker Fuse Switch C10 6000/3 9437
Klockner Moeller Fazn C25-3 Circuit Breaker 240/415-a.C. 6000/3
-70%
Abb S 282 Uc K 50 A Miniature Circuit Breaker 400V 230V 2A 6A 6Kv 220V 110V
-70%
Siemens 5Sy6310-7 Circuit Breaker 400V 15Ka 3,5Nm 277V Ac En 60898
-70%
Schneider Electric C60N D 63 Circuit Breaker 24680 400V
-70%
Merlin Gerin C60H Circuit Breaker C6, 3303430249856 400V 415V 3A 130V 1A
Siemens 3Rv1021-4Aa10 Circuit Breaker 3Zx1012-0Rv02-1Aa1 11-16A 600V 2-2,5Nm
Schneider Electric Merlin Gerin Nw12 H1 Circuit Breaker Iec 60947-3 50/60Hz
Telemecanique Gv2-rt14 Motor Circuit Breaker 6-10A 200A 6Kv 50/60Hz