Omron H3Cr-a Analog Timer W/ Base Iec60664-1 50/60Hz 100-125Vdc 30V 0.05S-300H
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Omron Corporation
Timer
H3Cr
H3Cr-a
Mode: J
Conforms To En61812-1 (Vde0435/2021)
Iec60664-1(Vde0110) 4Kv/2
T: 0.05S-300H
Source: 100-240Vac 50/60Hz 100-125Vdc
Contact: 5A 250Vac
5A 30Vdc Resistive
Ui: 250V~
30V---
Ith: 5A
Iec60947-5-1
Ac-15 3A: 250V
Ac-13 5A: 250V
Dc-13 0.5A: 30V
P2Cf-11
10A 250Vac Resistive
Made In Indonesia
Weight: 160 Gm
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Omron Corporation
Timer
H3Cr
H3Cr-a
Mode: J
Iec60664-1(Vde0110) 4Kv/2
T: 0.05S-300H
Contact: 5A 250Vac
5A 30Vdc Resistive
Ui: 250V~
30V---
Ith: 5A
Iec60947-5-1
Ac-15 3A: 250V
Ac-13 5A: 250V
Dc-13 0.5A: 30V
P2Cf-11
10A 250Vac Resistive