Omron H3Cr-a8 Solid State Timer Pf083A-e 0.05S-300H 100-240Vac 50/60Hz 5A 250Vac
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Product image 11
Omron Corporation
Timer
H3Cr
H3Cr-a8
0-30 Hrs
Mode: B2
Conforms To En61812-1
(Vde 0435/2021)
Iec 60664-1 (Vde 0110) 4Kv/2
T: 0.05S-300H
Source: 100-240Vac
50/60Hz
100-125Vdc
Contact: 5A 250Vac
5A 30Vdc Resistive
Un 250V~
30V---
Ith: 5A
Iec 60947-5-1
Ac-15 3A; 250V
Ac-13 5A; 250V
Dc-13 0.5A; 30V
Pf083A-e
10A 250V~
15X8H
131601
Made In Japan
Weight: 130 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Omron Corporation
Timer
H3Cr
H3Cr-a8
0-30 Hrs
Mode: B2
Conforms To En61812-1
(Vde 0435/2021)
Iec 60664-1 (Vde 0110) 4Kv/2
T: 0.05S-300H
Source: 100-240Vac
50/60Hz
100-125Vdc
Contact: 5A 250Vac
5A 30Vdc Resistive
Un 250V~
30V---
Ith: 5A
Iec 60947-5-1
Ac-15 3A; 250V
Ac-13 5A; 250V
Dc-13 0.5A; 30V
Pf083A-e
10A 250V~