Omron H3Cr-a8 Solid State Timer With Socket Pf083A 0-30Sec 0.05S-300H 100-240Vac
Product image 7
Product image 8
Product image 9
Product image 10
Omron Corporation
Timer
H3Cr
H3Cr-a8
0-30 Sec
Mode: A
Conforms To En61812-1 (Vde0435/2021)
Iec60664-1 (Vde0110) 4Kv/2
T: 0.05S-300H
Source: 100-240Vac
50/60Hz
100-125Vdc
Contact: 5A 250Vac
5A 30Vdc Resistive
Un: 250V~
30V---
Ith: 5A
Iec60947-5-1
Ac-15 3A: 250V
Ac-13 5A: 250V
Dc-13 0.5A: 30V
Pf083A
Made In China
Weight: 120 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Omron Corporation
Timer
H3Cr
H3Cr-a8
0-30 Sec
Mode: A
Iec60664-1 (Vde0110) 4Kv/2
T: 0.05S-300H
Source: 100-240Vac
50/60Hz
100-125Vdc
Contact: 5A 250Vac
5A 30Vdc Resistive
Un: 250V~
30V---
Ith: 5A
Iec60947-5-1
Ac-15 3A: 250V
Ac-13 5A: 250V
Dc-13 0.5A: 30V
Pf083A
Made In China
Weight: 120 Gm
You may also like
-70%
Thumbnail 1Thumbnail 2
Omron H3Dk-m2 Solid-state Timer Iec60947-5-1 Ac-15 3A 250V 50/60Hz
Thumbnail 1Thumbnail 2
Omron H3Dk-s2 Solid-state Timer 250V Ac 30V Dc 5A 0.1S-1200H 50/60Hz 6.6Va
-70%
Advel Pper/360/25 Electronic Process Timer 250-v 4A 150Va 1,8-360 0408
-70%
Omron H3Ca-a Timer 24 To 240V 50/60Hz 3A 250V
Dold Aa7616.24 Minitimer Ac50/60hz 220v 0.2s-60h 4a 2a/ac400v 0-6m Vde 0110
-70%
Amf Paragon 632-0 Defrost Timer 120V 60Hz A-707-0
-70%
T.I.C.-citizen S-175 Slave Clock Sh-12 Ptm-24Bgl Ccw 24Vdc 20Vac Timing Motor
Omron H3Cr-g8L Star-delta Timer 6/12/60/120S 5A 250V Ac 9915 216-210.011
Mitsubishi Electric Srs-f Solid State Timer Ac100-110/200-220V 60Hz
-70%
Mikroma So9A3 Analog Timer Panel Rotary Dial Type 110V 50Hz 6635
-70%
Btr Mfrk Timer Relay 1-10 A1-a2 230V~ 50-60Hz 250V- 6A
-70%