Omron H3Dk-m2 Solid-state Timer 24-240V Ac/Dc 50/60 Hz 0.1S-1200H
Product image 7
Omron Corporation
Omron Europe B.V.
Timer
H3Dk
H3Dk-m2
Conforms To En61812-1
Iec60664-1 4Kv/2
T: 0.1S-1200H
24-240V Ac/Dc ~ 50/60 Hz
Un 250 V Ac~, 30 V Dc---;
Ith: 5A Res.
Ui: 250V Ac
Iec60947-5-1, Gb/T14048.5
Ac-15 3A; 250V
Ac-13 5A; 250V
Dc-13 0.1A; 30V
Source: 24-240 V Ac/Dc, 50/60Hz, 6.6Va
Input: 24-240 V Ac/Dc, 50/60Hz
Output: 250 V Ac, 30 V Dc, 5A (Res.)
Surrounding Air Temp.: 55°C
Made In Indonesia
Weight: 130 Gm
-70%
Product Information
Shipping & Returns
Description
Omron Corporation
Omron Europe B.V.
Timer
H3Dk
H3Dk-m2
Conforms To En61812-1
Iec60664-1 4Kv/2
T: 0.1S-1200H
24-240V Ac/Dc ~ 50/60 Hz
Un 250 V Ac~, 30 V Dc---;
Ith: 5A Res.
Ui: 250V Ac
Iec60947-5-1, Gb/T14048.5
Ac-15 3A; 250V
Ac-13 5A; 250V
Dc-13 0.1A; 30V
Input: 24-240 V Ac/Dc, 50/60Hz
Surrounding Air Temp.: 55°C