Pepperl+Fuchs Kfu8-usc-1.D Frequency Converter Dc 20-90V/80-18Ma Ac 48-253V/40-12Ma
Product image 7
Product image 8
Pepperl+Fuchs
K-system
Kfu8-usc-1.D
Part No.: 188750
Output:
Ac 253V
2A
P.F. 0.7
Dc 40V
I= 0/4-20Ma
R Max= 550Ω
U= 0-10V
R Min= 1KΩ
Supply: Dc 20-90V/80-18Ma
Ac 48-253V/40-12Ma
Ambient Temperature:
-20°C Tamb 60°C
Made In Singapore
Weight: 130 Gm
Product Information
Shipping & Returns
Description
Pepperl+Fuchs
K-system
Kfu8-usc-1.D
Part No.: 188750
Output:
Ac 253V
2A
P.F. 0.7
Dc 40V
I= 0/4-20Ma
R Max= 550Ω
U= 0-10V
R Min= 1KΩ
Supply: Dc 20-90V/80-18Ma
Ac 48-253V/40-12Ma
Ambient Temperature:
-20°C Tamb 60°C